Úvodní kurz

 
Bez názvu 2

Praha

DatumMísto konáníČas
Středa, 11. listopadu 2015 - 10. února 2016 (celkem 12 večerů)Centrum LR Praha,
Křesomyslova 8 (dvorní trakt), Praha 4 – Nusle
19:00

Brno

DatumTémaMísto konáníČas
Obsah kurzu Kurz pojednává mezi jinými o následujících tématech: Dva přírodní řády
„Člověče – poznej sám sebe”
Karma a reinkarnace
Vzkříšení a transfigurace
Mikrokosmos – makrokosmos
Alchymický proces
Univerzální učení
Zájemcům se tak přiblíží bohatství gnosticko-esoterických myšlenek uchovávaných za všech dob ve školách mystérií.
Podmínky účasti Účast je bezplatná a nezávazná. Předběžné znalosti nejsou nutné. Kurz lze absolvovat i písemnou formou. Ti, kteří se rozhodnou písemný kurz absolvovat, obdrží v týdenních odstupech 12 kurzovních dopisů, ke kterým se mohou písemně (popř. ústně při společném setkání v průběhu kurzu) vyjádřit. Rádi Vám na Vaše otázky odpovíme. Cena celého písemného kurzu je 240,-Kč (= pořizovací cena dopisů včetně poštovného).
Písemný kurz je také možné obdržet zdarma prostřednictvím e-mailu.
Škola Mezinárodní škola Zlatého Kříže s Růží Lectorium Rosicrucianum je v současné době posledním článkem v řetězci škol mystérií, které existovaly od počátku historie lidstva a nepřetržitě na sebe navazovaly. Pomysleme jen na zasvěcující chrámy starého Egypta, Přední Asie, Řecka a středověké Evropy. Tyto školy, které většinou pracují skrytě, vystupují v dané době na veřejnost, aby spojily všechny lidi, kteří cítí, že kromě nám známého světa musí existovat ještě jiný svět, a kteří po tomto jiném, božském světě touží. Školy mystérií neboli duchovní školy, těmto lidem zprostředkovávají univerzální učení moudrosti, v němž je skryta neměnná pravda. Duchovní školy odhalují hledajícím lidem, toužícím po poznání této pravdy, skrytý obsah mýtů, bájí a učení moudrosti svatých písem všech národů.
Cíl školy Cílem školy Zlatého Kříže s Růží není pouze filosofické poučování člověka o smyslu jeho bytí, odkud přichází a kam po smrti jde. Škola mu především nabízí pomoc na stezce zpět do původního, božského životního pole. Tato stezka vede ke strukturální obnově ducha, duše i těla.
Sídla školy Hlavní sídlo Mezinárodní školy Zlatého Kříže s Růží, Lectorium Rosicrucianum je v Haarlemu, Nizozemsko. Od roku 1995 je škola registrována také v České republice jako zapsaný spolek se sídlem v Praze. Další informace obdržíte na následující adrese:
Mezinárodní škola Zlatého Kříže s Růží, LECTORIUM ROSICRUCIANUM, z. s.
Křesomyslova 599/8, 140 00 Praha 4 – Nusle.
nebo e-mailem na: lectorium@rosicrucianum.cz