Bře 122016
 

„Lidé, kteří se již poněkud zabývali studiem esoterických věd, brzy zjišťují, že v celém kosmu se vede příšerný nadlidský zápas mezi silami dobra a zla. Když se seznamujeme se starými náboženstvími, mýty a legendami, jak se tradují od počátku věků, ohromuje nás děsivá dramatičnost tohoto věčného sváru na nebi i na zemi, sváru mezi negativnem a pozitivnem, mezi dobrem a zlem.
V tom sváru mají lidé svou vlastní úlohu. Účastní se toho zápasu, těchto procesů tříbení, jež jsou přirozeně nutné. Tímto bojem se derou k vítězství. Část tohoto životního boje se odehrává mezi branami zrození a smrti. Země je tyglík, do nějž je k tavení vhozen každý. Tam se může zlato Ducha osvobozovat od toho, co je nízké, a transmutovat ve zlato duše.
V tomto sporu jsou všichni povinni vybrat si.“

Srdečně Vás zveme k představení nově vydané knihy ZVĚST BRATRSTVA KŘÍŽE S RŮŽÍ a některých jejích myšlenek. Autorem knihy je Jan van Rijckenborgh, moderní gnostik a Rosikrucián, jeden ze zakladatelů Mezinárodní školy Zlatého Kříže s Růží, Lectorium Rosicrucianum. Setkání nad touho knihou proběhne ve středu 22. června 2016 od 19:00 hodin, v brněnském centru Lectoria Rosicrucianum na ulici Nové sady 676/4 v Brně.

zvest_bratrstva_krize_s_ruzi-prebal