Led 062016
 

Mání ve svých Žalmech hovoří o dvou přírodních řádech:
„Duch Pravdy nás přišel osvobodit z mámení tohoto světa. Přinesl nám zrcadlo. Když se do něj podíváme, spatříme vesmír. To nám ukáže, že zde existují dva přírodní řády: Řád Světla a řád temnoty. A… řád Světla prostupuje řádem temnoty.“

Rosikruciáni se také odlišují ideou, že lidská bytost je dvojnásobná. Především známe lidskou bytost, jak ji vidíme, lidskou bytost z masa a krve.
Ale existuje v nás i jiný život. Je to jádro principu pravého, původního člověka, lidské bytosti, kterou jsme kdysi byli. 
Původ života, který jsme po věky hledali, je skryt v srdci samotné lidské bytosti. A jestliže se tato božská lidská bytost probudí v našem srdci, otevře se vnitřní vidění, vnitřní oko, které vidí všechny věci v jejich pravém smyslu a významu.

Srdečně vás zveme na setkání v chrámu se zamyšlením a hudbou na téma PRAVDA A REALITA, které se uskuteční v neděli 20. března 2016, od 10:30 hodin (je dobré přijít alespoň 15 minut před zahájením) v brněnském centru Lectoria Rosicrucianum na adrese Nové sady 676/4 v Brně.

Od 12:00 hodin následuje společný rozhovor.

setkani_v_chramu_se_zamyslenim-brno2016-03