Zář 252015
 

duchovni_odkaz_j_a_komenskeho_dnesku-hradec_kralove2016-01

J. A. Komenský, český teolog, učitel a filosof 17. století, člověk s neobyčejně širokým záběrem a ohromnou skromností, napsal před více než třemi sty lety :
„Někteří z vás reformují školy, jiní církve, a jiní zase státy. Pokud však všichni nereformujete zároveň vše co s tím souvisí, především ale každý sám sebe, nedostaneme se dále. Vznikají nové poruchy, větší a nebezpečnější než dosud, a vše upadá zpět do chaosu.“

Naše přednáška je určena všem lidem, kteří cítí, že naše doba není méně pohnutá než ta, ve které žil J. A. Komenský, a kteří mohou čerpat z jeho odkazu sílu ke změně. Rádi bychom jej představili jako člověka s velikých spirituálním nadáním, které jako silný motor stojí za jeho až po okraj naplněným životem a jeho nadčasovým dílem.
Jakého druhu je reforma, ke které nabádal Komenský člověka a potažmo celé lidstvo, bychom rádi ozřejmili v této přednášce, jakož i jeho blízký vztah k středověkým Rosikruciánům. Zazní zde, mimo jiné, myšlenky a citace z děl: Labyrint světa a ráj srdce, Pansofia, Cesta světla a Jediné nezbytné.

DUCHOVNÍ ODKAZ J. A. KOMENSKÉHO DNEŠKU

Čtvrtek, 28. ledna 2016, 17:00 hodin
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Hradecká 1250/2, Hradec Králové