Bře 272015
 

Je náš život sen nebo skutečnost?

Od založení Bratrstva Kříže s Růží, od vzniku domu Sancti Spiritus je připravován velký, slavný plán, ne na zničení světa a lidstva, ale na jeho spásu. Je to plán spásy, který se musí vyvíjet zezdola nahoru. Skládá se z:    ukončení nadvlády zrcadlové sféry;

seznámení celého lidstva s novou výchovou;

vedení každé skupiny lidí, každého národa způsobem odpovídajícím jeho vlastní povaze.

Základním principem je, že Bratrstvo skoncuje s jakýmkoli násilím, s jakoukoli bezohlednou já-centralitou s jejími strašlivými karmickými následky.

Celé lidstvo bude bez nucení umístěno na základnu nepopiratelného, živého duševního vývoje. ……Zjevně to vyžaduje zcela jiný typ vzdělání. Rozumíte nyní iniciativě moderního Kříže s Růží, Lectoria

Rosicrucianum, že během posledních dvou let založil zcela odlišnou školu pro vzdělávání našich dětí? Teď, když před sebou jasně vidíte, jak smíme doufat, jak a z jakých důvodů je celé lidstvo ohroženo destrukcí, jistě nebudete dychtiví, aby se vaše děti denaturovali ve školách totálně sladěných s takovou společností? Abyste je odevzdali jako šestileté a  v tomto ohledu poddajné k destrukci …

Když toto říkáme, nesoudíme lidskou intelektuální schopnost, protože tato schopnost je božská výsada, nádherná výsada. Ale tato výsada by měla být použita správným způsobem! To je důvod, proč je nutná nová škola pro vaše děti, které tolik milujete, které tolik hýčkáte,……Jestli opravdu milujete své děti, pak pochopte tyto věci a podpořte naši práci, abychom docílili zcela nový druh vzdělání.

Proto jde o to vést lidstvo zpět k nové, původní životní základně, v které a pro kterou musí být zjevně převládající, určující náhled ten spirituální.

—- když má univerzální Bratrstvo začít s uvedenými iniciativami, musí existovat skupina na horizontální úrovni, která přijímá tyto iniciativy, více či méně jim rozumí a bude s nimi spolupracovat. Vždyť se musí vše obrátit a budou nutná velmi radikální opatření po celém světě, přinejmenším bude muset být obnoveno lidské dechové pole.

—– celá příroda, jak kdysi byla a jak byla původně zamýšlena, musí být obnovena. Dokonalá harmonie s celým Slunečním tělem musí být znovu nastolena.